05. 12. 2019 r.

XIX Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Pysznica

5.12.2019 w hali widowiskowo-sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy im. Jana Pawła II odbył się IX Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Pysznica. W turnieju wzięło udział 80 uczniów klas I-III, którzy reprezentowali szkoły z terenu Gminy Pysznica. W kategorii chłopców uczestniczyło cztery  drużyny, w kategorii dziewcząt trzy zespoły.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU DZIEWCZĄT:

I miejsce-PSP PYSZNICA I
II miejsce-PSP JASTKOWICE
III miejsce PSP PYSZNICA II
Nagrody indywidualne:
Królowa strzelców turnieju - Oliwia Siembida -PSP Pysznica (zdobywczyni 6 bramek)
Najlepsza piłkarka turnieju - Oliwia Skrzypek-PSP Jastkowice
Najlepsza bramkarka turnieju - Karolina Wermińska-PSP Pysznica

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU CHŁOPCÓW:

I miejsce-PSP PYSZNICA
II miejsce-PSP KŁYŻÓW
III miejsce-PSP JASTKOWICE
IV miejsce PSP KRZAKI
Nagrody indywidualne:
Król strzelców turnieju - Mateusz Nowak-PSP Kłyżów(zdobywca 4 bramek)
Najlepszy piłkarz turnieju - Jan Bajgierowicz-PSP Pysznica
Najlepszy bramkarz turnieju - Mikołaj Pęzioł-PSP Jastkowice
Najlepszy technik turnieju - Michał Cichoń-PSP Pysznica (32 podbicia piłki)

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie piłkarskim, a zdobyte bramki mogłyby być „ozdobą meczów Ligi Mistrzów”. Drużyny otrzymały puchary, dyplomy, nagrody indywidualne w postaci statuetek, które wręczył  Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz i Dyrektor PSP Pysznica Pan Władysław Szpunar. Przez cały czas trwania turnieju obecny  był Święty Mikołaj, Śnieżynka i Elfy, którzy wręczyli wszystkim uczestnikom słodkie upominki i napoje chłodzące. Była to świetna okazja aktywnego  spędzenia wolnego czasu i integracji dzieci z terenu gminy.
Fundatorem nagród była Gmina Pysznica.

Wacław Portka