01-04. 10. 2019 r.

JEMY ZDROWO

Jesień daje nam owoce i warzywa …

Na początku października, w ramach zadań szkoły promującej zdrowie, w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia JEMY ZDROWO. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, „badając” prawdziwe eksponaty. Określały ich kształt, wielkość i kolor. Dzięki poznawaniu ich wartości przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zdrowie i właściwie się odżywiać. Swoją wiedzę  wykorzystały w praktyce, samodzielnie  przygotowując owocowe szaszłyki. Były pyszne!
W ramach zajęć, dzieci miały też okazję obejrzeć teatrzyk „Na straganie” J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów, kukiełkami wykonanymi z ulubionych warzyw. Wszystkim działaniom towarzyszyły zabawy ruchowe i prace plastyczne. W kącikach przyrodniczych zorganizowano małe spiżarnie z przetworów domowych. Każdy maluch opowiadał o swoim owocowym lub warzywnym „słoiku”. Zajęcia miały na celu zachęcić dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw.
Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie potrzebnych produktów.

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO