21. 04.. 2019 r.

SPRING DAY

21 marca w naszej szkole było gwarnie, zielono i wesoło. Wiosna została powitana po irlandzku i zgodnie z tradycją dnia SPRING DAY jak zawsze z humorem  i językowo. Wydarzenie to zostało przygotowane przez grupę nauczycieli realizujących projekt „Otwarci na Europę” w ramach programu POWER finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jednym z jego elementów są mobilności nauczycieli na kursy językowe i metodyczne do Wielkiej Brytanii oraz na Maltę.
Motywem tegorocznego wydarzenia była Irlandia i dzień św. Patryka. Uczniowie przebrani w stroje leprikonów /skrzatów irlandzkich/ oraz chłopcy o imieniu Patryk wzięli udział w quizie, grupa Akord zaśpiewała irlandzki evergreen pt. „Galway girl”, klasa III szkoły  podstawowej przedstawiła krótką sztukę w języku angielskim pt. „Marty w Dunlinie”.       Nauczyciele WF – u przygotowali konkurencje sportowe nawiązujące do dnia św. Patryka. Natomiast stoisko ze słodyczami przygotowanymi przez uczniów i rodziców w kolorze irlandzkiej flagi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przez cały czas trwania wiosennego SPRING DAY.

Elżbieta Tofil