BOŻONARODZENIOWE TRADYCJE

Kartka z życzeniami wysłana do Ojca Świetego
/Gabriela Bis kl. Ib/

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową i Życzenia dla Ojca Świętego. /grudzień, 2004r./

Ood czterech lat konkurs cieszy sie dużym zainteresowanie wśród uczniów, którzy środkami plastycznymi wyrażają uczucia, jakie wzbudza w nich okres Świąt Bożego Narodzenia. Najciekawsze prace eksponowane są na szkolnej wystawie. Nagrodzone projekty są skanowane i drukowane w formie kartek pocztowych, które rozsyłane są do przyjaciół szkoły, a przede wszyskim do Patrona Szkoły - Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku szkolnym autorką kartki wysłanej do Watykanu, była uczennicy kl.Ib szkoły podstawowej Gabriela Bis.

Już po raz dziewiąty odbył się doroczny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową . Uczniowie chętnie podejmują tematykę zwiazaną z okresem Świąt Bożego Narodzenia, wykazując się przy tym pomysłowością, oryginalnością i mistrzostwem wykonania. Wspaniałą wartością konkursu jest to, iż integruje on we wspólnym działaniu całe rodziny i zespoły klasowe.

Szopki wykonane przez naszych uczniów od lat z powodzeniem biorą udział w konkursach organizowanych na terenie województwa podkarpackiego. W tym roku szkolnym nasi uczniowie w XII Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie otrzymalii II nagrodę i dwa wyróznienia, a w Konkursie Pplastycznym na Szopkę Bożonarodzeniową Szkół noszących imię Jana Pawła II w Gorzycach zdobyli I i II nagrodę.

Każdego roku, kilka dni przed świętami szopki można podziwiać na szkolnej wystawie, zaś w okresie świątecznym eksponowane są w kościele parafialnym oraz w Domu Kultury w Pysznicy.