Konkurs plastyczno-literacki pt. „Przesłanie i autorytet”

Pontyfikat Jana Pawła II, to świadectwo wiary, nadziei, miłości i cierpienia. Jego życie to swoiste przesłanie do ludzi całego świata, nauczanie osobistym przykładem oraz uskrzydlonym natchnieniem ducha powołaniem.

W pracach plastycznych i literackich należy przedstawić wielkość pontyfikatu Jana Pawła II, Jego Osobę i czyn. Osobiste przemyślenia powinny ukazywać Ojca Świętego jako:

- Autorytet dzieci i młodzieży propagujący odpowiedzialną młodość, wolną od agresji i uzależnień.
- Posłańca Dobrej Nowiny, którego słowa wypowiedziane mocą Ducha Świętego zmieniły oblicze ziemi.
- Niedościgniony wzór do naśladowania ofiarowany społeczności szkolnej.
- Wielkiego Pielgrzyma docierającego do każdego zakątka świata.
- Dobrego Opiekuna, który wspiera nas i błogosławi z okna na niebiosach.

Prace konkursowe powinny być odpowiedzią na pytanie: Czy być uczniem szkoły noszącej Jego imię, to wyzwanie, zaszczyt i odpowiedzialność?. Uczniowskie prace mogą być także różnorodną formą podziękowania i wdzięczności za Jego Patronowanie i Wielki Pontyfikat.

Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach i grupach wiekowych:

1. PLASTYKA
  • uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
  • uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
  • uczniowie klas I-III gimnazjum
  1. POEZJA
  • uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
  • uczniowie klas I-III gimnazjum

Prace plastyczne należy wykonać na formacie A3 w dowolnej technice płaskiej /kompozycja malarska, rysunek kolorowy, rysunek czarno-biały/. W przypadku podziękowań za Patronowanie i Wielki Pontyfikat Jana Pawła II praca może przybrać dowolny kształt i format (pod warunkiem, że będzie to kompozycja jednostronna).

Prace literackie należy wydrukować oraz przekazać w formie elektronicznej.

Prace konkursowe należy składać do dyrektora szkoły do 13. 03. 2009 r.

Ze względu na przygotowanie antologii prac plastycznych i literackich do wydruku oraz publikacji na stronie internetowej (w wersji html.), prosimy o przestrzeganie terminu.